Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

 

VI FESTYN „DZIEŃ SĄSIADA” przeszedł do historii.

 

20 września 2014 roku na osiedlu Lotnisko w Kluczewie odbył się VI Festyn „Dzień Sąsiada”.

 

Tegoroczna impreza przygotowana została przez nasze Stowarzyszenie wraz ze Stargardzkim TBS-em, przy ogromnym wsparciu darczyńców, którym w imieniu wszystkich, a szczególnie najmłodszych mieszkańców osiedla bardzo, bardzo dziękujemy. 

 

Patronat nad imprezą objął Prezydent Stargardu.

 

Oficjalne otwarcie festynu nastąpiło w sobotę, 20 września o godzinie 14.00. Większość imprez i występów artystycznych odbywała się  na głównej scenie przed budynkiem mieszkalnym przy ul. J. Śniadeckiego 9.

 

 

Na pobliskim boisku dla dzieci w wieku do 15 lat rozegrano osiedlowy Turniej piłkarski o puchar Prezydenta Miasta, w którym udział wzięło 5 drużyn.

Poza sceną było również wiele atrakcji.

Najmłodszych przyciągały dmuchane zamki, mini sumo, trampolina i wata cukrowa. Nikogo z milusińskich nie odstraszała bardzo długa kolejka chętnych do pomalowania sobie twarzy. Jak co roku wszyscy chętni mogli skorzystać z przygotowanych przez Muzeum praktycznych zajęć lepienia z gliny.

Tegorocznej edycji festynu tak jak od kilku lat, towarzyszył Bieg Jesieni z cyklu Grand Prix Stargardu Cztery Pory Roku o puchar Starosty Stargardzkiego organizowany przez Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki . W tym roku start odbył się z przed budynku Zespołu Szkół nr 5 im. T. Tańskiego, która obchodziła swoje 50 lecie powstania, natomiast meta nieopodal sceny głównej. Tegoroczny Bieg na pewno zapadnie w pamięć jako jeden z liczniejszych biegów a na pewno rekordowy Bieg Jesieni. Na trasie o długości około 5300 m było 141 biegaczy a chodziarzy nordick walking, którzy do pokonania mieli trasę około 2800 m było 7.

 

Na scenie prezentowały się instruktorki z OSIRu z porywającą zumbą, zespół taneczny Respect pod kierunkiem B. Boya Stanleya oraz zespół Chabry z piosenką biesiadną.

 

W czasie trwania festynu na wielu stoiskach odbywały się kiermasze, poczęstunki, prezentacje, loterie. Swoje stoiska prezentowały min. Zespół Szkół Nr 5 i bank Pekao S.A. Stargardzka Policja, znakowała engrawerem rowery. Dzięki temu rzadziej znajdują się one w centrum zainteresowania przestępców, gdyż łatwiej je rozpoznać i ustalić prawowitego właściciela. Dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się bojowy wóz Straży Pożarnej, który można było dokładnie obejrzeć i usiąść za jego kierownicą.

 

Jak zwykle nie zawiedli motocykliści. Na miejscu można było podziwiać ich legendarne maszyny.

 

W tym roku nowością było uczestnictwo w festynie koła łowieckiego „Daniel”. Panowie leśniczy zaprezentowali swoje trofea oraz pokazali psy ras myśliwskich. Ogłoszono również konkurs plastyczny dla dzieci - zwierzęta leśne, autorów najlepszych prac nagrodzono upominkami. Na zakończenie Koło zorganizowało ciepły poczęstunek z pieczonego dzika dla wszystkich uczestników festynu.

 

Festyn zakończył ostrym brzmieniem koncert rockowy stargardzkiego zespoły Dice.

 

Festyn przejdzie do historii z powodu przepięknej, upalnej wręcz pogody oraz rekordowej frekwencji uczestników. Mamy nadzieję, że każdy z „większych i mniejszych” uczestników festynu znalazł na nim coś dla siebie.

 

Do zobaczenia za rok.


Programy Stowarzyszenia

PROGRAM POMOCY MIESZKANIOWEJ POTRZEBNY DOM:

  1. Bez Barier
  2. Nie Sami
  3. Na Start
  4. Nasz Dom

O Nas

 STOWARZYSZENIE „POTRZEBNY DOM”

Celem Stowarzyszenia jest:
1) prowadzenie działalności zmierzającej do umożliwienia poszczególnym grupom osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanym dalej „potrzebującymi wsparcia”, przystosowanie się do realiów życia codziennego i do wyrównywania ich szans w społeczeństwie; w szczególności potrzebującymi wsparcia są:

Więcej…
^