Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Stowarzyszenie ”Potrzebny Dom” zaprasza na Koncert charytatywny

 

” Celina Sadowska – Gładysz i Jej Przyjaciele”, 

 

który odbędzie się 10 stycznia 2015r o godz. 19.00 na Dużej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury.

 

Wstęp umożliwi nabycie cegiełki w cenie 50 zł ( parter) lub 20 zł ( balkon) w kasie Stargardzkiego TBS lub u członków Stowarzyszenia.

Dochód z Koncertu zostanie przeznaczony na realizację programu mieszkań wspomaganych. Program mieszkań wspomaganych funkcjonuje w Stargardzie Szczecińskim w formie programu „ Potrzebny Dom”, który składa się z podprogramów  skierowanych do poszczególnych beneficjentów: „Bez Barier” – dla osób niepełnosprawnych, „Na Start”- dla usamodzielniających się wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych i rodzin zastępczych, „ Nie Sami” – dla osób starszych, „ Nasz Dom” – dla wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych, „ Od Nowa” dla osób bezdomnych. Stowarzyszenie „Potrzebny Dom” organizuje pomoc przebywającym w mieszkaniach wspomaganych ( w szczególności usamodzielniającym się wychowankom i osobom starszym) w funkcjonowaniu w społeczeństwie, w integracji ze społecznością lokalną, zbiera pieniądze na częściową partycypację na mieszkanie docelowe dla usamodzielniających się wychowanków.   

 

Na Koncert zapraszamy każdego, kto może i chce przyjść, przeżyć niezapomniane chwile, dokładając się do niesienia pomocy tym, którzy potrzebują wsparcia.


Wystąpią:

Celina Sadowska-Gładysz-laureatka II nagrody Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix Olsztyńskich Spotkań Zamkowych Śpiewajmy Poezję, która zaprosiła do swojego recitalu przyjaciół: Artystów Sceny Art CAFE

-Piotra Dolatę, Marka Kujawiaka, Katarzynę Sobierajską-Viol, Krzysztofa Gładysza oraz Macieja Szeligę.

Jest grupa przyjaciół znająca się jeszcze z czasów licealnych, kiedy to byli uczniami niezapomnianego muzyka i pedagoga, wielce zasłużonego  dla kultury naszego miasta, Mariana Bęćkowskiego.

Od kilku lat, osoby te,  systematycznie,  z wielką pasją i zaangażowaniem realizują  artystyczne projekty własnego pomysłu, na deskach sceny  Piwnicy Artystycznej i dzięki temu, mogliśmy w ostatnim czasie doznać wielu wzruszeń np. podczas koncertu  „Jesienin”  czy „Tango”.

 

Programy Stowarzyszenia

PROGRAM POMOCY MIESZKANIOWEJ POTRZEBNY DOM:

  1. Bez Barier
  2. Nie Sami
  3. Na Start
  4. Nasz Dom

O Nas

 STOWARZYSZENIE „POTRZEBNY DOM”

Celem Stowarzyszenia jest:
1) prowadzenie działalności zmierzającej do umożliwienia poszczególnym grupom osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zwanym dalej „potrzebującymi wsparcia”, przystosowanie się do realiów życia codziennego i do wyrównywania ich szans w społeczeństwie; w szczególności potrzebującymi wsparcia są:

Więcej…
^